İnsanların zaaflarını istismar edenlere yazıklar olsun!

Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) “Ameller niyetlere göredir” demiştir. Yani niyet çok önemli.

KÖTÜ NİYETLİ, ŞEYTANLAŞMIŞ İNSANLARA DİKKAT !!!

Günümüz toplumunda hala saflığını koruyan insanların yanında, şeytanlaşmış hatta şeytana pabucunu ters giydirecek kadar insanlığını, insafını yitirmiş insanımsı canlılar da bulunuyor.

İyi niyetli, saf insanların bir hayır için ya da safane niyetlerle çıktıkları yolda, bu art niyetli insanlar tüm kötülükleri yapabilmek için türlü oyunlar kurabiliyor. Akıl baliğ olmamış (yani henüz aklını tam anlamı ile kullanacak çağa gelmemiş / yaş fark etmez) insanları, ya da şeytani düşünmeyen insanları, kadınları, çocukları kandıran şeytanlaşmış canlılara yazıklar olsun. Onlar ki masum kızları, kadınları, çocukları şeytani/nefsani arzuları için insanların zaaflarından yararlanarak yoldan çıkarırlar, ALLAH’ın laneti üzerlerine olsun. O şeytanlara sorsanız “Ama onun da rızası var” derler ama o masumların saflığından bahsetmezler.

TÜM İŞLERİNİZ ALLAH RIZASI İÇİN OLSUN

Kardeşlerim, hangi yola çıkıyorsanız ya da neye karar veriyorsanız başta niyetinizi kontrol ediniz. ALLAH rızası için çıktığınız yolda yarı yolda kalmazsınız. ALLAH‘ın rızasının olmayacağını düşündüğünüz; yani ALLAH‘ın sevmeyeceğini düşündüğünüz bir işe başlamayın. O işten hayır değil ZARAR görürsünüz.

KUR’AN-I KERİM’den ayetler:

“Namazı kılın, zekâtı verin. Önceden kendiniz için yaptığınız her iyiliği Allah’ın katında bulacaksınız. Şüphesiz Allah, yapmakta olduklarınızı noksansız görür.” Bakara ; 110

“Güneşe ve kuşluk vaktindeki aydınlığına, güneşi takip ettiğinde aya, onu açığa çıkarttığında gündüze, onu örttüğünde geceye, gökyüzüne ve onu bina edene, yere ve onu yapıp döşeyene, nefse ve ona birtakım kabiliyetler verip de iyilik ve kötülüklerini ilham edene yemin ederim ki, nefsini kötülüklerden arındıran kurtuluşa ermiş, onu kötülüklere gömen de ziyan etmiştir.” (Şems ; 7)

“Ölçüleri, tartıları, görevleri doğru yapmanız sizin için daha hayırlıdır.” (İsra-35)

“Ahiret hayatı için Salih ameller en hayırlı işlerdir.” (Kehf-46)

“Kendiniz için hayırlı işi yaparsanız Allah’ın katında bulacaksınız.” (Bakara-110)

“De ki: Ey çok günah işleyerek kendi öz canlarına kötülük etmede ileri giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyiniz. Allah dilerse bütün günahları mağfiret eder. Çünkü Gafur ve rahimdir; çok affedicidir, merhamet ve ihsanı fazladır.”(Zümer, 39/53-54)

“Kurbanların ne etleri, ne de kanları Allah’a ulaşır. Allah’a sadece sizin ihlâs ve samimiyetiniz ulaşır.
” (HAC SURESİ 37.)

Yorum yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.