Kadınlar nasıl namaz kılar ?

Kadınlar nasıl namaz kılar ve Kadınların namaz kılma şekli gibi sürekli gelen soruları adım adım kadınlar nasıl namaz kılar bu yazımızda anlatmaya çalıştık.

, kadın namaz kılarken erkek görürse namaz bozulur mu, kadın namaz nasıl kılınır videolu anlatım, kadın namaz kılarken nasıl giyinmeli, kadın namaz abdesti nasıl alınır, kadın namaz hocası, namaz nasıl kılınır resimli kadın, namaz kılmayı anlatan kadın, kadının namaz kılma şekli, kadınların namaz kılma şekli, bayan namaz kılma şekilleri, namaz kılma oyunu, namaz kılma tablosu, namaz kılma video

Namazda niyet önemlidir. Niyet kalbe aittir. Bununla beraber kalp ile niyet yapıldıktan sonra dil ile de söylenmesi daha iyidir. Bir insan başlayacağı bir namaza, kalp ile niyet edip de dili ile bir şey söylemese, o namazı caiz (Caiz, genel olarak ruhsat verilmiştir, günah değildir manasındadır. ) olur. Fakat kalp ile niyet etmekle beraber “şu vaktin farzını veya sünnetini kılmaya niyet ettim” demesi, daha iyidir. Bu şekilde, hem kalp, hem de dil ile niyet edilmesi, sahih olan görüşe göre müstehabdır (Müstehab: Sevilen, sevimli olan, tercih edilen). Kalben niyet olmaksızın dil ile yapılan niyet sahih değildir.

Namazımızı sanki Allah’ı görüyormuş gibi kılmalıyız. Biz O’nu görmesek bile, O’nun bizi gördüğünü unutmamalıyız. İbadeti, Allah’ın huzurunda bulunduğunu bilerek ve düşünerek yapmak gerekir. Namazımızın sevabı; huşuhuzurtevazu ve yalvarmamızın çokluğu (teslimiyetimiz) kadardır.

Örnek olarak, Sabah namazının 2 rekatlık sünnetinin kadınlar tarafından kılınması şu şekildedir:

kadin-kadinlar-nasil-namaz-kilar-1 kadin-kadinlar-nasil-namaz-kilar-2

Yorum yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.