Ersan Karaoğlu kimdir?

Hayatı ile topluma örnek kişilikleri sizlere tanıtırken çok yakından tanıma fırsatı bulduğumuz ve 2010’da, daha 32’sinde Hakka yürüyen Ersan Karaoğlu‘nu da sizlere bir nebze de olsa anlatmak istedik.

11 Eylül 1978 Beypazarı doğumlu olan merhum Ersan Karaoğlu, Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi‘nde okuduğu yıllarda basın sektöründe çalışmaya başlamıştı.

Konya’da bir süre Kanal 1 televizyonunda çalışan Karaoğlu, İhlas Haber Ajansı ve Doğan Haber Ajansı‘nda muhabir ve editör olarak da görev yapmıştı. Karaoğlu en son FOX TV İstanbul İstihbarat Şefi olarak çalışıyordu.

Karaoğlu, 18 Şubat 2010’da basın turu kapsamında gittiği Mısır, Şarm El Şeyh‘te çıktıkları tekne gezisi sırasında yüzerken fenalaşarak arkadaşları tarafından tekneye alınmıştı. Teknede bulunanlar tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından, deniz ambulansıyla gelen doktorların müdahalede ettiği Karaoğlu, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Evli ve Ela Tuana adında bir kızı olan merhum Karaoğlu’nun kabri Ankara’nın Beypazara ilçesi Kızılcasöğüt Köyü‘ndedir.

Karaoğlu, İhlas Haber Ajansı (İHA)’da görev yaparken Türk askerinin başına çuval geçirilmesi haberiyle adını duyurmuştu.

Ersan Karaoğlu, sadece meslektaşlarına değil, çevresindeki herkese örnek bir kişilik sergilemiştir. Daima güleryüzlü olan Karaoğlu, insanları dinler, sıkıntılarına ortak olurdu. İnançlarına bağlı, ahlaklı bir yaşam süren Karaoğlu, zeki ve iyi bir idareciydi. Çalışma arkadaşlarını daima motive eder, hayata olumlu yönlerinden bakmalarını sağlardı. Hayatı ile çevresindekilere örnek olan merhum gazeteci Ersan Karaoğlu için cenazesinde de binlerce seveni saf tutmuştu.

Bizdeki intibası güzel olmuştu, günümüz dünyasında temiz kalmayı başaran değerli bir kardeşimizdi.

Biz, elden geldiğince, hafızamız ve Mevla nasip ettiğince sizlere ona dair bilgi vermeye çalıştık, elbette bunlardan fazlası vardı. Bu yazıyı buraya kadar okuyan siz değerli kardeşlerimizden Ersan Karaoğlu için bir FATİHA okumanızı dileriz. Allah ondan ve sizlerden razı olsun. AMİN

Ersan’ın yarım kalan kitabını değerli eşi Meral Karaoğlu, sevenleri ve meslektaşları tamamladı.

cuvaldiz-kitabi-Ersan-karaoglu-turk-askerleri-cuval-irak
Çuvaldız…”
Ersan Karaoğlu

“Çuvaldızı kendimize batırıp öz eleştirimizi ülke menfaatleri paralelinde yapmaz ve politikalarımızı gözden geçirmezsek; 1. Körfez savaşı sonrasındaki Muavenet Zırhlısı olayını (1992) unutturan Süleymaniye baskını (2003), yerini yeni şoklara bırakabilir.”

Ersan Karaoğlu, Kuzey Irak’ta yaşanan, Türk askerlerinin başına çuval geçirilmesi olayını ilk haber yapan gazeteci olarak hafızalarda yer etti. Dünya, ‘Çuval Olayı’nı onun geçtiği görüntülerden öğrendi.

‘Çuval Olayı, üzerinden geçen 9 yıla rağmen gizemini koruyor.

13 Şubat’ta, bir tur şirketi tarafından düzenlenen Mısır seyahati, Ersan Karaoğlu‘nun son haber yolculuğu oldu. Çok sevdiği habercilikte bu kez kendisi habere konu oldu.
18 Şubat 2010’da Şarm El Şeyh’te Kızıldeniz üzerindeki seyahatte hayatını kaybetti.

Ersan Karaoğlu‘nun savaş ortamında yaşadıklarını ve gördüklerini kaleme aldığı bu kitapta, bütün detaylarıyla ‘Çuval Olayı’nı ve meslektaşlarının kendisi hakkında yazdıklarını bulacaksınız.

ÇUVALDIZ
Fiyatı: 12.50 TL
İsteme adresi:
Hatice Hande Kapan
Telefon: 0536 583 11 86
E-Mail: haticehandekapan@gmail.com

Yorum yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.